Nordic walking

Profesionálna golfová trénerka a licencovaná trénerka Nordic walking

Profesionálna golfová trénerka a licencovaná trénerka Nordic walking

skcsendehu

chovná stanica labradorov v Skalici

Dnešné udalosti

Bola nájdená 1 dnešná udalosť

Technika vyšla zo športu a to bežeckého lyžovania, ale nie je to bežecká imitácia! …ako sa niektorí (aj športovci) domnievajú. Teda s dobrými palicami sa dá behať - Nordic running, pestro vonku posilňovať - ​​kombinovaný tréning na celé telo - Nordic Cross, funkčné cvičenie - Nordic walking gym. Ideálne  pre každého, kto pracuje pri počítači, trávi väčšinu času v kancelárii, pod umelým osvetlením, sedí, riadi, veľmi toho v kuse za deň nenachodí  atď.

Prečo je nordic walking tak atraktívny šport?

Nordic walking je všeobecne považovaný za ideálnu pohybovú aktivitu pre seniorov, ale túto úvahu musíme rozšíriť aj na mnohé ďalšie skupiny. Nordic walking je tak určite ideálny pre niekoho, kto sedí celý deň pri počítači, trávi veľa času v uzavretých priestoroch alebo napríklad väčšinu času strávi za volantom v automobile alebo inom dopravnom prostriedku.

Možno hlavným plusovým bodom pre nordic walking je, že okrem palíc a topánok už nič ďalšie nepotrebujete. A vyraziť môžete v akomkoľvek ročnom období.

Nordic walking ako efektívny spaľovač kalórií

Rázna chôdza s palicami alebo nordic walking pochádza z Fínska a patrí medzi obľúbené letné aktivity aj pre vrcholových biatlonistov a bežcov na lyžiach. Pri tejto činnosti totiž zapojíte do pohybu prakticky celé telo. Pri nordic walkingu máte v paličkách oporu, zároveň vďaka nim dokážete ísť oveľa rýchlejšie ako pri chôdzi bez nich. Práca s paličkami posilní vaše paže, zlepší koordináciu a dýchanie. Náročnosť si môžete prispôsobiť podľa svojich schopností a šport je možné prevádzkovať celoročne.

29
sep
2022
Nordic walking

Mini kurz NW

Miesto konania:: Myslava  |  Mesto:: Sever, Slovensko
Pre všetkých, ktorí si chcú osvojiť základy Nordic Walkingu

Powered by iCagenda

KALENDÁR NORDIC WALKING

pon uto str štv pia sob ned

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

Golfová škola | Voľnočasové aktivity Golfová škola | Voľnočasové aktivity